Rin'z place.

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. la data de Sam Iun 19, 2010 3:57 am

Mări puţin viteza melodiiei , din când în când oarecum oprind viteza şi ciupind corzile asat făcând parte din melodia pe care o cânta , ştia şi să compună melodii nu numai să cânte , şi erau numai melodii j-rock. Lăsă o sunetul unei corzi mai jos să pătrundă apoi îşi miscă degetele pe corzi având un ritm haotic şi rapid.
Aki Matsumoto.

Data de înscriere : 19/06/2010

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Takeru Rin. la data de Sam Iun 19, 2010 4:00 am

"Hm, bănuiam eu că e pe j-rock,îmi place.." gândi deschizându-şi încet ochii, fixându-şi privirea pe mâinile acestuia, urmărindu-i mişcările cu o atenţie sporită. Îşi dorise să înveţe de mult să cânte, mai ales că poseda multe instrumente, însă lipsa de timp îşi spunea cuvântul.
Takeru Rin.

Sus In jos

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. la data de Sam Iun 19, 2010 4:02 am

Intrase cam mult în ritm şi astă în făcea de fiecare dată să mişte din cap după ritm , şi de data asta dădea ca nebunul din cap , căci ritmul era prea puternic , şi parcă îi venea să îi spună fetei să dea şi ea din cap , dar deja cred că ar fi fost prea mult pentru o fată.
Aki Matsumoto.

Sus In jos

Mesaj Scris de Takeru Rin. la data de Sam Iun 19, 2010 4:10 am

Zâmbi mai pronunţat la auzirea ritmului, începând să se mişte incontrolabil, fiind de altfel genul de muzică ascultat, era familiarizată cu mişcările. Corpul începea a se mişca mai puternic, în curând întreg părul ajungând ciufulit datorită mişcărilor din cap intense.
"Uh, ce fată sunt şi eu, but who cares?"
Takeru Rin.

Sus In jos

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. la data de Sam Iun 19, 2010 4:16 am

Observă că fata dădea din cap , era un fel de yey , deci nu trebuia să o 'invitr' decât prin ritm , wow ce kawaii , continuă să menţină ritmul , lăsând lo apoi pentru un mic 'solo' apoi oprindu-se dându-şi tot părul ce îi venise din spate pe ochii privind-o pe fată.
-Eh? Întrebă ştiind după zâmbet că ia plăcut , dar întreba pentru siguraţă , totuşi şi lui i-a plăcut cum a cântat el ăla Toma Necredinciosul , deh chitara era bună , rămâneai fără cuvinte.
Aki Matsumoto.

Sus In jos

Mesaj Scris de Takeru Rin. la data de Sam Iun 19, 2010 4:22 am

Se opri, mişcând puternic din cap în ambele direcţii, astfel reuşind să.şi mai aranjeze din păr, în scurt timp mişcându-şi mâinile prin acesta. Nu era ca la început, dar era acceptabil, cel puţin putea privi acum clar.
-Uh, mi-a plăcut, zise pe un ton mai puternic, păstrându-şi zâmbetul pe buze.
Takeru Rin.

Sus In jos

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. la data de Sam Iun 19, 2010 4:32 am

-Pot spune şi mie! Vinzi chitara? întrebă căci era absolut fermecat de aceea marcă de chitară unică pe care nu o găseai în magazine , şi era foarte bună pentru avasaţi ca şi el.
Aki Matsumoto.

Sus In jos

Mesaj Scris de Takeru Rin. la data de Sam Iun 19, 2010 4:36 am

-Etto..mormăi destul de încurcată, deoarece mai avusese cereri de genul, însă le refuzase pe diferite motive. Hm, cam greu să renunţ la ea, plus că o anumită persoană mi-ar ţine predici întreaga mea viaţă pentru asta..însă, putem cădea la un acord. Ţi-o pot împrumuta..dar voi fi şi eu de faţă când o foloseşti. Gomene, really, dar e..preţioasă, continuă pe un ton serios şi calm, sperând ca tânărul să înţeleagă.
Takeru Rin.

Sus In jos

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. la data de Sam Iun 19, 2010 4:42 am

Înţelesese , căci deh era destul de unică chitara aia şi pe deasupra destul de scumpă şi la o licitaţie , dădu' din umeri.
-Sigur înţeleg . spuse căci nu avea cum să o împrumute , nu îi plăcea să cânte la chitări cu împrumut , prefera să o aibă pe a lui orice ar fi.
Aki Matsumoto.

Sus In jos

Mesaj Scris de Takeru Rin. la data de Sam Iun 19, 2010 4:44 am

-Heh, mă bucur atunci, şopti pe acelaşi ton încurcat de mai devreme, încercând însă să pară serioasă. Grr, acum chiar nu mai ştiu ce să spun, continuă mai mult pentru sine, cufundându-şi chipul în palme, închizând pentru câteva clipe ochii.
Takeru Rin.

Sus In jos

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. la data de Sam Iun 19, 2010 4:49 am

Îşi dădu' coarda de pe umăr împreună cu chitară lăsând-o jos sprijinită de boxă , luând apoi paharul cu suc , ce nu mai era tocmai rece rece , şi îl duse la gură , bând tot lichidul din pahar încercând să îşi aşeze părul.
-Eh sper că am fost pe placul tău.
Aki Matsumoto.

Sus In jos

Mesaj Scris de Takeru Rin. la data de Sam Iun 19, 2010 4:52 am

-Dacă te referi la cântat, fi sigur că da~ răspunse pe un ton mai vioi, ridicându-şi încet capul de pe palme, preferând să mai ţină ochii închişi pentru câteva clipe. Încerca să gândească, să găsească ceva, însă toate ideile fugeau de ea, provocându-i o iritare slabă, aproape neobservabilă.
"Dammit, nu credeam că pot fi mai blestemată de atât.."
Takeru Rin.

Sus In jos

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. la data de Sam Iun 19, 2010 4:59 am

-Yey ~ spuse pe un ton copilăros aşezându-se pe canapea , privind-o pe fată , care părea să aibă o lipsă de ceva.
-Hei , s-a întâmplat ceva? întrebă încercând să o ajute cu acel ceva , poate avea nevoie de ceva şi ea nu putea obţine .
Aki Matsumoto.

Sus In jos

Mesaj Scris de Takeru Rin. la data de Sam Iun 19, 2010 5:06 am

-Eh? Nu găsesc nimic de făcut, de zis, toate ideile şi gândurile fug de mine, şopti răsuflând aer mai puternic, deschizând într-un final ochii, fixându-şi privirea ce părea pierdută pe unul dintre pereţi. Peste câteva clipe, îşi lovi fruntea cu palma, simţind deja cum nu mai suportă pana în care intrase.
Takeru Rin.

Sus In jos

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. la data de Sam Iun 19, 2010 5:17 am

-Argh. Cunosc prea bine sentimentul şi mai ales când trebuie să fac un ritm rapid şi nu îmi în cap niciun fel de idee nenorocite. se strâmbă.
-Aşh , păi să vedem , tu eşti de aici din Koreea? întrebă curios să vadă dacă a nimerit-o sau nu , deşi probabil ca de obicei nu nimerise.
Aki Matsumoto.

Sus In jos

Mesaj Scris de Takeru Rin. la data de Sam Iun 19, 2010 5:20 am

-Mai încearcă, sunt din Japonia, răspunse uşor amuzată, nu fu întrebată prea des asta. Lumea de-obicei îşi dădea seama după un timp, sau pur şi simplu ştiau de la bun început, mai ales că singurele persoane cu care a făcut contact au fost cele cu care a lucrat, dar a reuşit să lege şi câteva prietenii printre valurile de oameni.
-Dar tu..?
Takeru Rin.

Sus In jos

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. la data de Sam Iun 19, 2010 4:24 pm

''De ce eram aşa sigur că nu o să nimeresc?'' replică în sinea sa nemulţumit de cum gândea.
-Eu sunt corcitură. zâmbi scurt . Mama era din Olanda şi tata era japonez. răspunse privind-o pe fată apoi mai trăgând câte-o mică privire la chitară , amintindu-şi că el stătea cu mama vitregă , o tânără tâmpita din America , cu care nu se înţelegea niciodată.
Aki Matsumoto.

Sus In jos

Mesaj Scris de Takeru Rin. la data de Sam Iun 19, 2010 5:20 pm

-Heh, e şi asta ceva. And locuieşti cu părinţii sau singur? întrebă apoi, fixându-şi privirea pe propriile panouri de pe pereţi, privind mai mult în gol în timp ce îşi ridică genunchii la piept, sprijinindu-şi bărbia în aceştia.
Takeru Rin.

Sus In jos

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. la data de Sam Iun 19, 2010 5:37 pm

-Păi locuiesc singur , nu cred că mi-aş suporta mama vitregă. spuse strâmbându-se puţin căci nu o suporta pe aceea femeie.
-Şi e şi tânără. facu' o faţă gen 'x.x' , not fair , but this is life, păcat că taicăsu' îl lăsase cu tipa aia ,dar bine că el era major şi nu trebuia să facă asta.
Aki Matsumoto.

Sus In jos

Mesaj Scris de Takeru Rin. la data de Sam Iun 19, 2010 5:39 pm

-Wah, dacă mai e şi o tipă fiţoasă, să nu folosesc altă denumire, te înţeleg de ce nu vrei să locuieşti cu ea...mormăi amuzată, scuturând scurt din cap atunci când diferite imagini au început să i se desfăşoare în minte. Părea că imaginaţia îşi revine la normal, acest lucru făcând-o să surâdă pentru câteva clipe.
Takeru Rin.

Sus In jos

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. la data de Sam Iun 19, 2010 5:42 pm

-Eh şi încă cum , până să împlinesc optişpe ani mă căra după ea la mall să îi duc plasele şi făcea şi chesti de genu' : ''Stai departe de mine , nu vreau să fiu văzută cu tine..''. Şi nici acum nu înţeleg de ce naiba trebuia să merg cu ea. dădu' din umeri , apoi râse scurt observând reacţia fetei.
-Ne , a revenit imaginaţia? întrebă privind şi el panourile cu fotografi.
Aki Matsumoto.

Sus In jos

Mesaj Scris de Takeru Rin. la data de Sam Iun 19, 2010 5:45 pm

-Hm, ceva de genul, şi sper să nu mai dispară, e neplăcut să fiu seacă..răspunse râzând scurt în timp ce îşi mişcă privirea prin încăpere, ajungând într-un final cu ea asupra tânărului.
-Cred că am înţepenit deja..şopti mai mult pentru sine, lăsându-şi picioarele să alunece în jos, până ce au făcut contact cu podeaua.
Takeru Rin.

Sus In jos

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. la data de Sam Iun 19, 2010 5:53 pm

-Ah păi asta e perfect! murmură zâmbind scurt , fiind oarecum bucuros pentru ea.
-Păii , Rin îţi plac filmele? întrebă având de gând să o invite mai pe seară la un film , încercând totuşi să fie mai gentleman şi poate puţin mai curajos când e vorba de fete .
Aki Matsumoto.

Sus In jos

Mesaj Scris de Takeru Rin. la data de Sam Iun 19, 2010 5:56 pm

-Da, bineînţeles, răspunse în timp ce se ridică în picioare, privind scurt în jurul său. Îşi ridică braţele în aer, întinzându-se puternic, dorind să distrugă orice fel de amorţire a oaselor. Încetă, alegând să rămână în picioare pentru moment.
Takeru Rin.

Sus In jos

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. la data de Sam Iun 19, 2010 5:59 pm

Eh şi acum partea mai grea , se ridică şi el în picioare , nu se simţea bine să vorbească cu cineva de jos.
-Ehrm...vrei să mergi diseară la un film cu mine? întrebă gesticulând. Da păi să nu o iei ca pe o întâlnire sau ceva , sau , nu ştiu...probabil , oarecum , neh nu contează. spuse el pe un mod bâlbâit şi aberant.
Aki Matsumoto.

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum